Home » Новини » Рукоділля і творчість покращують пам’ять та функції мозку

Рукоділля і творчість покращують пам’ять та функції мозку

!!!Handcrafted

Дослідження показали, що праця руками навантажує головний відділ ЦНС і захищає нейрони від передчасної смерті. А творчість сприяє появі нових нервових волокон. Експерти переконують, що ті, хто відвідує гуртки, що пов’язані із творчістю інтуїтивно захищають самих себе від розладів пам’яті і погіршення мозкової діяльності. Найімовірніше, що така діяльність зберігає нейрони від пришвидшеної смерті та дає поштовх до росту нових нейронів.

У дослідженні клініки Мейо, що у США взяло участь маже три сотні осіб (їх середній вік складав 87 років). Експерти відзначають, що на початок спостережень не було зафіксовано розлади мислення чи пам’яті. Учасники дослідження говорили про те, чи займались у гуртках із творчістю чи рукоділлям, чи відвідували театральні вистави або концерти та чи спілкувались із друзями. Ще вони розповідали про користування інтернетом та захоплення комп’ютерними іграми.

Результат перевірили через 4 роки. У 121 людини за цей період розвинулися певні когнітивні порушення. Проте люди, що відвідували гуртки творчості на 73 % менше страждали на цю проблему. Гончарство, вишивання, та й загалом рукоділля знижували ризики на 45 %, якщо учасник дослідження був соціально активним — на 55 %, а використання комп’ютеру — на 53 %. Але присутність гену APOE, підвищений тиск у середньому віці та проблеми з судинами підвищували ризики розладів мислення та порушення пам’яті.

© 2017, Яна. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники