Home » Майстер-клас!, Одяг » Зігрій солдата: як швидко і якісно зв’язати шкарпетки

Зігрій солдата: як швидко і якісно зв’язати шкарпетки

Рукодільники всієї країни отримали і свій фронт роботи. Осінь стає холоднішою, а отже і захисників потрібно вдягати тепліше — по всіх кутках України стартували акції «зігрій солдата», а також «зв’яжи шкарпетки солдату».  Тільки у Дніпропетровську вдалось зібрати більше 2 десятків бабусь, котрі тепер мають посильне завдання — зв’язати шкарпетки для українських військових. До армії в’язальників щодень долучається більше рукодільників. Якщо ви теж бажаєте, але не знаєте з чого почати — тоді наступний матеріал для вас.

як швидкоі якісно зв'язати шкарпетки

Найперше — треба визначитись із способом в’язання — гачком чи спицями. Вважайте, що у першому випадку у Вас піде більше ниток, аніж у другому. Щодо ниток — краще обирати натуральні (шерсть наприклад), але для того, аби вони довше служили необхідно додати якусь тонку ненатуральну нитку. Також доцільно посилити п’яту і мисок додаванням поліестру (в магазинах ця пряжа називається «Шкарпеткова добавка».)

 Шкарпетки гачком

Перед тим, як приступити до в’язання вивчіть схему. Коло — це носок, друга схема — п’яти та задньої частини. Бажано мати можливість час від часу приміряти шкарпетку, якщо ви початківець. Теж можна коригувати схему в’язання, якщо вам здається невеликим розмір. В середньому розраховуйте своє в’язання на 45 розмір ноги, хоча є і українські велети із 48-им розміром (із практики). Тож, розпочніть в’язання із  «чарівного кільця» (тут опис http://www.goodhand.com.ua/2014/01/vidkritka-iz-vyazanim-sercem-do-dnya-svyatogo-valentina/), далі в’яжемо за схемою кола. Провязавши 9-11 рядів з додатками, продовжуємо в’язання по колу напівстовпчиками. Тут в’яжемо довжину стопи на ваш розсуд — може бути 15 см. Далі ще 5 ряочків із додаванням по 1 стовпчику в боки рядка. Потім починайте в’язання п’ятьма стовпчиками без накиду прямими і зворотними рядами за другою схемою на середній частині підошви, перейшовши до початку в’язання сполучними стовпчиками. В’яжучи п’яту одночасно приєднуйте її до миска до середини. Далі в’яжіть халяву напівстовпчиками до потрібної величини.

Шкарпетки гачком

 

Шкарпетки спицями

У цьому матеріалі розкажемо, як в’язати шкарпетки на 5-ти спицях. Найперше — вимірюємо стопу у найширшому місці. Приміром вийшло 23.5 см, від цієї цифри вираховуємо петелі до набору — 23.5 x 1.7 = 40. На чотири спиці виконуємо набір 40-ка петель і ділимо по 10-ть на кожну. Шкарпетку в’яжемо класичними лицьовими і виворітними петлями.

Наступний етап — в’яжемо висоту п’ятки шкарпетки. Петлі з 1-ої і 2-ої спиць (всього 20 петель) переводимо на одну і виконуємо панчішною в’язкою близько 6-и сантиметрів. У 18-му рядку зменшуємо петлі за формою п’ятки. (В’яжемо петлі лише центральної частини і зменшуємо петлі із боків допоки вони не скінчаться. На спиці має залишитись лишень 10-ть петель.) П’ятка завершена.

Тепер в’яжемо середню частину шкарпетки. Спицею, на якій знаходилися петлі центральної частини п’ятки набираємо петлі по лицьовій стороні шкарпетки з крайніх петель (з кожної такої петлі витягуємо по одній і отримуємо 9-ть петель. Далі пров’язуємо петлі на наступних 2-ох спицях. Тепер витягаємо вільною спицею з крайчика по 1-ій петлі (залишається 8-ім). Центральні петлі п’ятки розподіляємо порівну між 1-ою та 2-ою спицями. Таким чином, отримуємо на 1-ій спиці — 11 петель, на 2-ій — 12 петель, на 3-тю та 4-ту перепало по 10-ть петель.

Наступний етап — в’язання бічних частин п’ятки. Зв’яжемо ряд лицьових петель по колу. Далі зменшуємо зайві петлі з 1-ої та 2-ої спиць (залишається по 10-ть петель на кожній спиці). Потім в’яжемо шкарпетку по колу до кінчика мізинця й починаємо зменшувати петлі на миску. На 1-ій і 3-ій спицях пров’язуємо на початку 1-шу петлю, 2-у і 3-ю петлі з’яжемо разом. На 2-ій і 4-ій спицях дві передостанні петлі пров’язуємо разом лицьовою, потім пров’язуємо останню петлю. Так зменшення робимо через коло (має залишитись 5-ть петель), потім зменшуємо вже у кожному колі. Коли на спиці залишиться тільки 2-і петлі, затягуємо їх та закріплюємо. Шкарпетка готова.

Тепер час написати тепле послання, знайти волонтерів котрі передадуть посилку на Схід. Успіху Вам у гарних справах!

© 2014, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники