Home » Ідеї » Як облаштувати місце для читання?

Як облаштувати місце для читання?

У кожного своє уявлення про відпочинок. Хтось полюбляє сидіти на дивані й дивитися телевізор, а комусь для емоційної розрядки треба стрибнути з високої скелі. А є і такі люди, які жити не можуть без читання книг. Кожному книголюбові знайоме відчуття відірваності від реальності. У такому стані людина перестає звертати увагу на оточуючий світ. Проте для того щоб відчути справжню насолоду від книги, потрібно мати своє затишне і правильно організоване місце для читання.

Яким має бути освітлення?

Одним із основних джерел освітлення в домі є вікно. Саме тому поціновувачі захоплюючих сюжетів віддають перевагу розміщенню свого читацького куточка на підвіконні. Це дає можливість зекономити на штучному освітленні та зберегти в належному стані зір. До того ж, сонце, яке через вікно заглядає до кімнати, зможе підняти настрій.

Непередбачуваний, а інколи і заплутаний, сюжет заманює читача в уявний світ переслідувань та пристрастей. У результаті чого книгоман може втратити відчуття часу і провести з улюбленою книгою не одну годину. Тому важливо, щоб у домашній читальні було встановлене якісне вікно. Воно повинне мати товсті склопакети, які щільно прилягали б до рами. Також слід подумати про те, як буде відчинятися вікно. Адже воно не має заважати читачеві.

Хоча є і прихильники електронних книг, для яких абсолютно байдуже, яке джерело світла використовується. Бо такі книги можна читати навіть у повній темряві.

 Які підібрати меблі?

Крім книги, від якої несила відірвати очей, потрібно мати крісло або ліжко, від якого неможливо було б відірвати п’яту точку. Основним критерієм при купівлі меблів для читацького місця має виступати зручність. Також слід подумати, як розмістити усі речі в читальні. Для цього скористаємося деякими порадами фахівців. По-перше, світло на книгу має падати із-за спини. По-друге, читач не повинен сидіти на протязі, особливо у холодну пору. По-третє, поруч із кріслом потрібно розмістити столик, на який можна було б поставити філіжанку гарячої кави і тарілочку із смачним тістечком.

Не зайвим буде продумати, яким чином зберігатимуться книги. Чи це будуть відкриті полички, чи, можливо, закриті шафи. Тут все залежить виключно від уподобань господаря.

Якщо вікно з підвіконням у домі досить велике, то на крісло або ліжко можна і не витрачатися. Але, як правило, такі планування квартир зустрічаються рідко.

На що звернути увагу при виборі текстилю?

Дрібниці, які, на перший погляд, є непомітними, відіграють неабияку роль у формуванні загального враження про інтер’єр. Так як читальня призначена для відпочинку та роздумів, то перевагу треба віддати тканинам із спокійними пастельними тонами, малюнком, який не кидається в очі, і матовою поверхнею. М’який на дотик плед і декілька невеликих подушок допоможуть зручно розташуватися в улюбленому кріслі. Власноруч зв’язані шкарпетки або саморобні капці додадуть до загальної атмосфери нотки затишку та безтурботності.

Якщо вдома є маленьке пухнасте кошеня, то його корзинку варто поставити десь неподалік від місця для читання. Хіба може бути щось більш розслаблююче, аніж муркотіння чотирилапого улюбленця? Саме така обстановка ідеально підійде для тих, хто втомився від рутинної роботи і прагне з користю провести своє дозвілля.

Правильно оформлене читацьке місце дасть змогу на повні груди вдихнути аромат нових сторінок і кінчиками пальців відчути кожну написану літеру. Тож рішення про те, як облаштувати читальню, має бути виваженим і обдуманим.

© 2014, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники