Home » Інструменти » Плетиво гачком. Поради щодо підбору інструментів для цього виду рукоділля

Плетиво гачком. Поради щодо підбору інструментів для цього виду рукоділля

Основа успіху будь-якого ручного виробу – це вдало підібрані матеріали плюс бажання, терпіння та власне творчий задум. Якщо із пошуком ідеї кожен справляється особисто (до когось несподівано приходить муза, а хтось повинен довго переглядати роботи інших авторів), то у випадку із матеріалами є певні правила. Сьогодні ми поговоримо про вдалий підбір гачка, адже поганий інструмент може відбити охоту до творчості, а у новачків взагалі й бажання плести.

 

Розпочнемо спочатку із загальної характеристики гачків. Короткі гачки використовуються для звичайного, а довгі для «туніського» в’язання. У цій статті ми будемо говорити про більш звичне для нас в’язання коротким інструментом. Основні показники для гачків – гострота та товщина головки (остання вимірюється в міліметрах), наявність чи відсутність ручки, матеріал із якого зроблений гачок.

На фото Ви можете розгледіти дерев’яний гачок із загостреною голівкою – цей раритетний гачок (йому більше півстоліття) використовувався здавна аби в’язати коврики для підлоги із залишків тканини. Цю ж функцію у сучасному світі рукодільниць виконують вже металеві гачки, що й можете побачити із наступної світлини.

Загалом, масивні гачки підходять для в’язання без ажурних вставок. Натомість, менші за діаметром і розміром гачки призначені для в’язання більш тонких і ажурних виробів. Ось наприклад: для створення сніжинки ми обрали гачок для в’язання товщиною 1.5 mm., а для створення дитячої корони зупинили вибір на вже товщому гачку – 2 mm. у діаметрі. Головне під час підбору гачка зіставити нитку й інструмент. Якщо Ви початківець радимо придбати щонайменше 2 гачки – один для ниток типу «Ірис», а інший товщий для шерстяної чи бавовняної пряжі (діаметром 1.5 та 3 mm. відповідно). За можливості купіть набір, і вже вдома під нитку і виріб обирайте інструмент.

Не обирайте гачків, які гнуться – це потім Вам завадить вільно тримати руку при в’язанні. Також не радимо купляти гачки із пластмасовими ручками — вірогідність, що це пристосування довго протримається мінімальна.

Гачок повинен бути зручним у використанні, не обирайте занадто гострих, аби не поранитись. При купівлі у магазині торкніться кінчиком інструменту фаланги пальця, якщо цієї поради не дотримаєтесь є ймовірність наштрикати середнього пальця лівої руки. Хоча і у цих «гостроголових» гачків є окреме застосування – при обв’язуванні твердої тканини (наприклад фетр або пальтова) Вам легко буде виконати проколювання.

Ще одна деталь, повз яку не пройдіть при виборі гачка: поверхня інструменту повинна бути гладкою, інакше нитка не буде вільно ковзати, а чіплятись, рватись і це може погано позначитись на кінцевому результаті.

Якщо приступаєте до великого виробу – спробуйте пров’язати невеликий шматок, так Ви побачите чи підходить Вам гачок і чи вдало він поєднується із нитками.

Пам’ятайте: якщо у Вас щільна (туга) в’язка, а хочеться об’єму і більш повітряної – тоді обирайте гачок більшого діаметру, аніж потрібно. А загалом обирайте гачок, головка якого буде легко обхоплювати нитку. Добре підібраний гачок, як твердять правила, повинен бути в 2 або 2,5 рази товщим, аніж пряжа. І взагалі в ідеалі при купівлі інструменту попрохайте у продавця можливість трохи пров’язати ним. Якщо гачок легко входить Вам в руку – значить він точно Ваш і проблем з ним не виникне.

Якщо Ви правильно виберете гачок для рукоділля – то й охота працювати не відіб’ється і загальний результат Вас потішить і натхнення до нових виробів збережеться. Нехай Ваші руки творять справжні дива!

© 2014, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Теги: