Home » Ідеї » Подарунки із українською душею для новонародженого

Подарунки із українською душею для новонародженого

Сім’я — це скарбниця традицій і звичаїв, які формувалися протягом багатьох століть. Родина повинна зберігати мудрість і досвід предків. Вона має навчити сучасні та прийдешні покоління поважати здобутки старших, а також передати моральні і матеріальні цінності молодшим. При чому цей процес потрібно розпочинати з перших днів. Саме тому дуже важливо, щоб родичі, які відвідують новонародженого вперше, дарували речі, котрі б відображали тепло родинного вогнища і підкреслювали значимість національних традицій.

Духовний подарунок

В далекому минулому, коли жінка починала народжувати, до неї кликали бабку-повитуху, яка приходила на пологи із свяченою водою, зіллям і хлібом. Думаю, такий дарунок і для сучасної мами буде доречним, оскільки породілля не може прийти до церкви самостійно. А отримати від рідних оберіг, котрий би захищав не тільки виснажену пологами жінку, а й її новонароджене маля, це гарний прояв піклування і турботи.

Корисна скринька

Не менш знаковими подіями в житті малюка є закопування його пуповини під плодовим деревом і пострижини. Зрозуміло, що ці обряди будуть проведені не відразу після пологів, тому пропоную, в якості подарунка, піднести власноруч виготовлену скриньку з декількома відділами. На кожній шухляді слід зробити написи, наприклад, «Моя пуповина» або «Мій перший локон». В такій скриньці мама зможе зберігати найцінніші для її серця «речі».

Сонце в дарунок

Символічним для кожного українця є зображення сонця. Ще з давніх-давен майстрині обшивали тканиною вовну чи непотрібні клаптики і робили м’ячі, із котрими діти ганяли по подвір’ю. Для перетяжки таких м’ячів використовували лляні або вовняні нитки. Якщо Ви вирішите зробити саме такий подарунок, то, на мою думку, найкраще буде використати шматочки із тканини різної фактури. Це дасть можливість малюкові пізнати світ за допомогою тактильних відчуттів.

Також сонце можна вирізати із жовтого картону, оздобити паєтками чи бусинами. Такий оберіг варто повішати над дверима у дитячій кімнаті.

Лялька-мотанка

Про силу захисту ляльки-мотанки відомо здавна. І донині багато матерів вірять, що коли у люльку покласти такий оберіг, то він забере на себе весь негатив. Крім того, рекомендую гратися лялькою не лише вдома, а й брати із собою на прогулянку.

А що робити, якщо народився хлопчик? В такому випадку доречно буде подарувати плюшевого ведмедика, зробленого за тією ж технологією, що і лялька-мотанка.

Добреники в подарунок

В давнину після пологів господар мав вистрілити із рушниці або вивісити сорочку породіллі. Це означало, що родичі і сусіди можуть провідати молоду маму. Як правило, на одвідки гості приносили вироби із тіста: вареники, млинці, налисники, пиріжки. А й справді, якщо задуматися, то що може бути важливіше для породіллі, аніж повноцінне харчування? Тому такий смачний подарунок буде як ніколи корисним. До того ж, для жінки, яка нещодавно народила, стояти біля плити все-таки тяжка робота.

Органайзер із зображенням півника

Після народження дитини змінюється не тільки світогляд молодої мами, а й звичний режим дня. Кімната наповнюється новими предметами, на поличках з’являються гігієнічні засоби по догляду за дитиною. В результаті цього в оселю приходить хаос і безлад.

Щоб допомогти новоспеченій мамі швидше привести все до норми, пропоную подарувати їй органайзер. Він буває двох видів. Перший, на зав’язочках, кріпиться до бильця ліжечка і має багато різноманітних кишень. Другий — у вигляді великої коробки, в яку поміщені декілька менших коробочок. Прикрасити органайзер треба вишитим півником із піднятим догори крилом. Якщо Ви не маєте хисту до вишивання, то можна просто приклеїти зображення півника.

«Від родини йде життя людини», — говорить народна мудрість. Тому аби Ваше сімейне дерево мало гарні плоди, не забувайте удобрювати його коріння повагою, вдячністю та національними традиціями.

© 2014, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники