Home » Скриня скарбів » Корисне, Шиття » Дрібнички для швейної машинки: як вибрати голку

Дрібнички для швейної машинки: як вибрати голку

Ви колись замислювалися над тим, наскільки малесенька голка може полегшити або, навпаки, ускладнити процес шиття? Багато новачків у цій справі, і тих, хто робить це час від часу, не замислюються на тим, що лише сама ця дрібниця може допомогти наново закохатися у рукоділля. По суті, це й можна з легкістю пояснити, адже є універсальні голки. Універсальні – вони на те й універсальні, що мають виручити у будь-якій ситуації. І виручають, поки не з’являються дрібні негаразди, через які безліч речей так і залишилися недошитими.

Здавалося б: навіщо витрачати кошти додатково на якісь хитромудрі голки. А чи бувало з вами таке, що вже все, що можна було, підкрутили, нитку пере заправили, навіть трохи підмастили свою улюбленицю? А вона пропускає стібки, рве нитку, затягує рядок, або, навпаки, рядок починає фалдити… Дуже часто таких прикростей можна уникнути, змінивши лишень голку!

Як «прочитати» упаковку

Як тільки ви визначилися з тим, яку річ будете шити, і прийшли до магазину, постає питання: як обрати необхідну, адже їх так багато, що розбігаються очі! Основними характеристиками є призначення голки для конкретного виду тканин та її номер.

Від номеру залежить товщина голки, а відтак – товщина тканини, яку ви зможете шити без ризику зламати голку. Так, менший номер призначений для ніжних тканин (шифон, шовк) — №60, №70. Голки з номерами 80 та 90 – це найбільш вживані голки, тому що підходять для більшості тканин. Номер 100, 110, 120 обирайте, коли будете шити пальтові тканини, джинс або інші важкі матеріали. У випадку, коли ви купуєте подвійну голку, на упаковці зазначається ще і цифра, яка позначає відстань між голками у міліметрах. Наприклад, 2, 4 або 6 мм. Таким чином, номер може виглядати 2/80 або 100/6.

Призначення голки обумовлює форму вістря голки, тому що різні за характером тканини легше і швидше проколюються різними голками.

Універсальні голки мають навіпзакруглене вістря – воно підходить для більшості груп тканин. На упаковці вони позначаються словом Unіversal.

Голки, призначені для шиття трикотажу, мають закруглене вістря, яке, не зачіпаючи еластичних волокон тканини, проходить між петлями. Таким чином тканина не пошкоджується, як наслідок рядок стає рівномірнішим, а ризик затяжок та стрілок – мінімальним. На упаковці вони позначаються словами Jersey та Stretch або Super stretch. До речі, візуально відрізнити вістря універсальної та трикотажної голок дуже важко, але не нехтуйте цими голками, коли шиєте еластичні тканини.

Голки для джинсової тканини мають дуже гостре вістря, яке легше проходить крізь дуже щільну тканину. На упаковці вони позначаються Jeans або Denim.

Голки Microtex мають гостре вістря, яке ідеально підходить для виконання декоративних оздоблювальних швів.

Голки Topstitch також використовують для оздоблювальних швів, але вони мають досить широке вушко, завдяки чому товста декоративна нитка з легкістю проходить крізь нього.

Голки для шкіри мають форму, яка візуально нагадує лезо ножа. Завдяки цьому матеріал ніби розрізається, а тому ви отримуєте акуратні рівні стібки без рваних країв. Такими ж голками шиють замшу та штучну шкіру. На упаковці вони позначаються Leather.

Подвійні голки використовують, щоб на лицьовій стороні виробу отримати 2 паралельній рядки, які нагадують плаский шов распошивальної машини. Такі голки дуже зручно використовувати для підгинання у трикотажних виробах, тому що вони зберігають свою еластичність і не нитки не рвуться.

Крім цього, існують спеціальні голки для вишивання, квілтінгу, для використання металізованих ниток, а також голки відкритим вушком, заправити нитку в яке дуже просто.

Ваш обов’язковий мінімум

Навіть якщо ви шиєте не дуже часто, радимо все ж придбати деякі спеціальні голки, які допоможуть не відчувати дискомфорту у роботі з різними тканинами.

Придбайте різні за товщиною універсальні голки. З більшістю завдань справляться номери 70, 90 та 100 або 110. З широкого ряду спеціальних голок найбільш імовірно вам знадобляться голки для трикотажу (№80, 90) та голки для джинсу (№90, 100). Голки для джинсу також можна використовувати для шиття верхнього одягу – вони добре проходять місця, де шарів тканини багато.

На завершення: багато відомих виробників голок маркують свої спеціальні голки певним кольором, за яким їх легко розрізнити. Так, жовтим кольором позначають голки для еластичних тканим, синім – для джинсу тощо. Завжди обирайте голки відомих, перевірених часом фірм – вони якісніші, а тому прослужать вам довше.

Галина Артеменко

© 2013, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Теги: