Home » Ідеї, Шиття » Для себе, для гостей: шиємо домашні капці

Для себе, для гостей: шиємо домашні капці

В якому стані ваші тапочки? А чи не хочете нові і гарні? Для цього не обов’язково йти до магазину та витрачатись, адже можна зшити їх самостійно! Про те, як це зробити, ми розповімо у цій статті.

Вдома ми зазвичай вдягаємо щось старе. Речі, які вже віджили себе для життя «ззовні», але викидати їх жаліємо. А що стосується домашнього взуття – то це взагалі окрема тема для розмови. Як правило, люди або роками носять одній ті ж капці, які з часом стають чимось незрозумілим, або ж узагалі капців не мають. Але чому б не подарувати собі гарну річ для комфортного відпочинку після трудових днів, та ще й зроблену власними руками? До цього ж, такі тапочки ідеально підійдуть вам. Можна пошити комплект таких тапочок різних розмірів, і ваші друзі, що приходять в гості, завжди будуть відчувати себе зручно. Словом, користі – максимум, а матеріалів і часу – мінімум!

Як обрати тканину для того, аби тапочки були комфортними та зручними

Для того, щоб створити свої тапочки, вам необхідні натуральні матеріали, щоб уникнути пітливості ніг, тому що синтетичні тканини будуть затримувати температуру та вологу. Але це стосується матеріалу для внутрішнього шару. Для верхнього обирайте такий, який подобається. Наприклад, в середині може бути звичайний ситець або фланелева тканина, яка ще й дуже м’яка і приємна на дотик. А от ззовні дуже добре використовувати такі синтетичні тканини, як фліс, поларфліс, полартек. Дуже довговічними виходять тапочки з деніму. Тим паче, що у цьому випадку можна використати старі зношені джинси. Для підошви оберіть ту ж джинсову тканину або невеликий відріз штучної шкіри (дермантину).

Якщо ви хочете створити теплі зимові капці, можете використати синтепоновий утеплювач, вставивши його між верхнім та внутрішнім шарами, а оздобити таке взуття можна короткошерстим штучним хутром та зав’язками з маленькими помпонами.

Також підготуйте косу бейку, щоб обробити відкриті зрізи.

Що стосується додаткових матеріалів, то варто звернути увагу, що нитки найкраще підійдуть армовані. Придбайте спеціальну голку для шиття джинсових матеріалів. Вона має спеціально загострений кінчик, якій відмінно шиє товсті багатошарові ділянки, з легкістю проколюючи їх. Завдяки цьому рядок виходить гарний та рівний, а всі стібки – однієї довжини. А для того, щоб капці були більш м’якими внизу, між внутрішнім шаром і матеріалом підошви вставте цупкий поролон або спеціальну пінисту підкладку під ламінат. Ці матеріали будуть такими собі амортизаторами під час ходіння.

Як зробити викройку для капців

Перш за все оберіть модель майбутнього виробу. Загалом можна розділити їх на дві відмінні узагальнені варіанти. А всі інші можна з легкістю зробити на їх основі.

Перша модель – з відкритим задником. Вона складається з двох частин. Для основної, нижньої частини обведіть вашу ступню на листі паперу та трохи скругліть фігуру, яку ви отримали. Це і буде денце. Для верхньої частини обведіть передню сторону стопи та розширте її у районі підйому на 2-3 см з кожного боку.

Друга модель – це прості закриті капці. Вона також складається з двох частин. Денце зробіть так само, як і для першої моделі. Для верхньої частини намалюйте прямокутник, який дорівнює довжині підошви, а шириною він має дорівнювати три чверті цієї довжини. Складіть цей прямокутник навпіл по довшій стороні. Відміряйте чверть довжини та відкладіть її від краю – це буде носок. А висота п’ятки дорівнює половині зігнутого прямокутника (див. малюнок).

За принципом шкарпетки можна дошити до цієї моделі зверху тканину, щоб отримати високі капці-чобітки.

Кожну деталь виріжте з «внутрішньої» та «зовнішньої» тканин. Спочатку зшийте між собою верхні шари,а потім – внутрішні. Після цього з’єднайте деталі, прошийте їх разом, а відкриті зрізи закрийте за допомогою косої бейки.

Ваші домашні капці готові менше, ніж за годину!

Автор: Галина Артеменко

© 2013, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Теги: ,