Home » Майстер-клас! » Шкіра молодого дермантину або як шити із шкіряного замінника

Шкіра молодого дермантину або як шити із шкіряного замінника

Навіть досвідчені рукодільниці подекуди мають певний острах перед роботою з дермантином. З планами та мріями на майбутнє купують відрізи цього матеріалу. І навіть «озброївшись» інформацією, перечитавши кілограми форумів та статей, не завжди все виходить так, як хотілося б. Але шкіряний замінник являє собою стільки можливостей, що у жодному разі не можна обходити його стороною у своїй творчості. А тому про те, як налагодити дружбу зі штучною шкірою, ми поговоримо у цій статті.

Найперша і основна порада у роботі як із замінником, так і зі шкірою – це шити. Дуже багато шити. При цьому, не варто боятися зіпсувати матеріал.

З першої поради випливає наступна: купуйте найдешевший матеріал, аби набити руку. Якісний шкіряний замінник іноді може коштувати майже стільки ж, як і натуральна шкіра. І навіть якщо ви дуже давно мрієте про сумку, зшиту власноруч із дорогого замінника, потренуйтеся на більш дешевому матеріалі.

Порада третя: на більшості замінників під час наметування залишаються сліди від проколів, які вже нічим не прибрати. У цій особливості цього матеріалу полягає одна з основних труднощів для новачків. А тому намагайтеся зметувати деталі близько до краю, щоб після того, як ви прокладете строчку на машинці, проколи були на припусках і залишились всередині. До речі, з тієї ж причини дуже небажано розпорювати вже прокладену строчку.

Деякі люди вважають, що дермантин не можна прасувати. Однак це не так. Варто прасувати матеріал на маленькій температурі, а також робити це з виворітної сторони.

Наступна порада – дуже важлива. Користуйтеся лише спеціальними голками для шкіри. Новачки часто недооцінюють цей момент. Але насправді користування спеціальними голками вирішує багато проблем: нерівномірні стібки та їх пропускання, неакуратні проколи. Річ у тому, що голки для шкіри мають вістря, яке нагадує ніж, а тому воно легше входить у матеріал.

Послаблюйте тиск лапки на швейній машинці. Завдяки цьому матеріал буде краще проходити під лапкою, особливо у місцях, де шарів заміннику багато. Такий прийом дуже зручний також у випадку, коли необхідно зробити об’ємну стебновану частину.

Придбайте спеціальні лапки для машинки. Лапка з тефлону, роликова лапка та верхній транспортер – це ті лапки, які добряче полегшать вам роботу із шкіряним замінником. Проте якщо у вас немає можливості придбати спеціальну лапку, можна скористатися наступною порадою.

Є деякі «народні методи», які можуть вам допомогти. Одразу пораджу: не користуйтеся методом підкладання паперу під час шиття – він буде сповзати, строчки вийдуть кривими, а «бонусом» є те, що ви по суті не бачите, що ви шиєте. А тому краще намастіть (зовсім трохи) місце, де будете прокладати строчку, очищеним машинним мастилом. Також можна приклеїти на нижню частину лапки та на верхню частину пластини на робочій частині машинки паперову клейку смужку, залишивши місце для вільного проходження голки.

Аби шви виробу були більш пласкими, необхідно трохи розбити їх за допомогою молотка. Якщо матеріал погано «піддається», можна за допомогою гнучкого клею приклеїти припуски швів до основи.

Під час шиття шкіряного замінника нерідко з’являється необхідність зробити його більш цупким. Проклеювати матеріал краще дублерином різної твердості. Флізелін краще не використовувати, тому що у процесі використання виробу та його деформації флізелін просто відклеїться. Крім цього, аби ущільнити денце виробу (у випадку, якщо це сумка), можна використовувати синтепон або матеріал для підложки під ламінат – його без проблем можна придбати у будівних магазинах.

Отже, вам залишилось обрати фасон майбутнього виробу і приступити до роботи!

Автор: Галина Артеменко

© 2013, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники