Home » Ідеї » Жіноча вишивка

Жіноча вишивка

Традиційна жіноча вишивка має багатовікову та розлогу історію. Думки учених щодо дати появи вишиванки розходяться, тож говорити із упевненістю про часові рамки у цьому випадку вкрай складно. Вважається, що жіноча вишивка з’явилася ще за язичницьких часів, коли наші пращури вірили у силу природи. Саме це знайшло відгук у різнобарв’ї символів та мотивів, котрі лягали в основу прикрашених вишивкою виробів. Природні явища століттями відбивалися на вишиванках багатими кольорами та візерунками.

Проте й сьогодні жіноча вишивка не втратила своєї актуальності. Ба навіть їй вдалось стати ще більш популярною, адже її автентичність навряд чи може когось залишити байдужим. Незважаючи на мінливість модних трендів, етнічний стиль завжди залишатиметься найактуальнішим трендом. Безліч українських дизайнерів-сучасників використовують ті чи інші елементи української вишивки у створенні власних колекцій. Відповідні мотиви простежуються і в тенденціях декорування кімнат, інтер’єрів тощо.

У жіночій вишивці присутні переважно рослинні орнаменти. Найбільше українкам були до душі ружі, калина, троянди, маки. Головною символікою жіночої вишивки можна вважати життя, землю, красу та берегиню.

Як і дитяча та чоловіча, жіноча вишивка, як правило, створюється згідно із певними методиками. Так, матеріал для вишиванок здебільшого обирається саме натуральний, наприклад, льон. Саме він дає можливість тілу не «задихатися» у літню спеку, сприяє підтримці температури тіла на оптимальному рівні, не заважає рухатися. До того ж особлива текстура цього матеріалу дозволяє наносити вишивку, не хвилюючись, що якісь її елементи будуть передаватися неточно.

© 2013, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Теги: