Home » Ідеї » Вишивка квіти

Вишивка квіти

Вишивка — це не лише вид мистецтва, без якого не тямить себе Україна. Це — справжня скарбниця символів, обрядів та звичаїв, вірувань нашого народу. Складно перечислити все те, що містить у собі вишивка. Квіти, птахи, тварини, дерева, рослини та інші символи, що містилися на виробах, створених руками народних умільців, свідчать про те, кому поклонялися наші пращури, наскільки любили природу та вміли підмічати у ній найпрекрасніше.

Зокрема, рушники, на яких містилися зображення коней, півнів та птахів мали особливе значення, виконували функції оберегів, були створені для захисту. Чимале значення мали кольори, які використовувалися під час створення вишивок. Так, червоний означав світло, жагу, боротьбу і, звичайно ж, любов, у той час як чорний приховував за собою горе, смерть, нещастя, смуток. Також популярним є зелений колір, котрий означає буяння, весну, життя, оновлення та ін.

Усе це майстрині-вишивальниці враховували під час створення вишивок квітів. Це особливий символ. Здавна українки вишивали квіти на сорочках, постільній білизні, рушках і т.д. Вишиваючи, дівчата сприяли формуванню відчуття краси та терпіння. І до сьогоднішнього дня вишивками квітів прикрашають одяг, використовують їх для оздоблення інтер’єрів тощо.

© 2013, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Теги: