Home » Ідеї » Вишивка ікон

Вишивка ікон

Вишивка — це той вид мистецтва, який українці цінують уже протягом багатьох віків. За допомогою неї українські майстри прикрашали не лише одяг та рушники, а й постільну білизну, подушки, ковдри, килими, скатертини тощо. Особливою популярністю здавна користувалася і вишивка ікон.

Безліч вишивальниць і сьогодні рано чи пізно у рамках свого захоплення приходять до внутрішнього усвідомлення необхідності займатися вишивкою ікон. Вишита ікона може стати чудовим подарунком у день вінчання близьких людей, на день народження дитини або на ювілей. Найчастіше майстрині вишивають зображення Ісуса Христа та Діви Марії, Святителя Миколая Чудотворця, Ангела Хранителя, Серафима Саровського, а також іменних ікон Святих заступників.

Вишивка ікон може виконуватися хрестиком на звичайній канві або ж бісером на спеціальній тканині із надрукованими фарбами церковними символами, обличчями та руками святих. Для створення особливої виразності деякі вишивальниці комбінують різні техніки вишивання, використовують стрічки та бусини для декорування одягу та ін.

Сьогодні достатньо легко знайти готові набори для вишивання ікон, у котрих міститься все необхідне. Сучасні технології друку на тканині посприяли тому, що вишивка ікон стала більш доступним заняттям навіть для майстрів-початківців.

Вважається, що під час вишивання ікон слід багато молитися, а до роботи можна братися лише із дозволу священика. Готову вишивку необхідно обов’язково освятити в церкві, оскільки тільки після цього її можна буде вважати іконою. Більшість священиків схвально ставляться до подібного заняття, вважаючи, що, таким чином, збільшується кількість людей, котрі звертаються до Бога та прагнуть заглибитися у духовний бік життя.

© 2013, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники