Home » Ідеї » Вишивка рушників

Вишивка рушників

Вишивка рушників — неодмінний атрибут життя українського народу. Найбільш відомі — українські весільні рушники, котрі наречені вишивали власними руками. Сьогодні ця традиція потроху повертається до вжитку. Багато хто з дівчат, котрі збираються заміж, замислюються над значенням старовинних обрядів, які неможливо уявити без вишивки рушників.

Раніше на одне весілля готувалося аж до сорока рушників, кожен із яких мав своє унікальне призначення. Сьогодні їх кількість зменшилася до декількох. Так, один із них стелять під ноги молодим, на інший кладуть коровай, ще один — під Євангеліє під час вінчання у церкві та ще два — на ікони Ісуса Христа та Богоматері, якими батьки молодих благословляють. У деяких весіллях вишивані рушники та серветки можуть використовуватися ще й для перев’язування старостів, а також для тримання вінців та свічок.

Із особливою ретельністю майстрині підходили до вишивки рушників, на яких згодом мали благословляти молодих. Саме такий рушник є найдовшим, а малюнки на ньому зазвичай найбагатші. Саме він вважається оберегом новоствореної родини.

Подекуди вишивка рушників була справою особистою, ба навіть інтимною. Дівчата нікому не демонстрували вироби, аж поки вони повністю не були готові. Це пов’язано із особливим ставленням до рушників як до святинь, які треба оберігати від стороннього ока.

Також існує традиція, згідно з якою вишивку весільного рушника для дівчини брала на себе її мати або хрещена мати. Проте, якщо майбутня наречена має і хист, і бажання, то чому б їй не спробувати зайнятися традиційною вишивкою рушників власноруч?

© 2013, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники