Home » Ідеї » Вишивка картин

Вишивка картин

Історія такого виду мистецтва, як вишивка картин, розпочалася багато століть тому. Деякі дослідники вважають, що він зародився ще в епоху первісної культурі. Перші подібні до вишивки риси з’явилися одночасно із появою перших стібків, зроблених під час створення одягу. Так, навіть латаючи одяг, первісні майстри намагалися зробити своєрідні картини із безлічі різних стібків. У той час використовувалися доволі незвичні у наш час матеріали — жили, кістки тварин, а також ті, які використовуються рукодільницями і до сьогодні у різних техніках — шерсть, нитки бавовни, льону, коноплі тощо.

У дуже гарному стані збереглися вишивки, створені у XIX столітті. У цей період вони виконувалися як міщанами, так і селянами, тому вишивку того часу розділяють на міську та народну або ж селянську. На міську вишивку мали великий вплив західні модні віяння, своїх же традицій як таких вона не мала, у той час як селянська вишивка не даремно має ще одну назву — народна. Саме вона є відображенням більшості обрядів та звичаїв українського народу.

Вишивку картин вважають одним із сучасних нампрямів вишивального мистецтва. Різні науковці світу ставляться до нього неоднозначно. Одні впевнені, що це не більше, аніж дань моді. Проте, майстри продовжують створювати надзвичайні вишивки картин. Сьогодні існує безліч перевірених майстрами виробників схем. Новачкам рекомендовано починати із готових наборів, проте, беручись до створення першої роботи, можна спробувати підібрати усі матеріали і самостійно.

 

© 2013, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Теги: