Home » Ідеї » Українська вишивка

Українська вишивка

Уявити Україну без вишивки неможливо. Здавна вона була найпоширенішим серед українських жінок різновидом ручної праці. Найчастіше українська вишивка використовувалась для прикрашання сорочок — вишиванок. Утім, українки вишивали і різноманітні предмети побуту: рушники, наволочки та ін.

Історія української вишивки має надзвичайно глибоке коріння. Ще у ХІ-ХІІ ст. візантійські письменники згадували про вишивані білі сорочки, створені на нашій землі. Зокрема, в ХІ ст. на Русі діяла організована сестрою Володимира Мономаха школа вишивальниць, котрі гаптували свої вироби сріблом та золотом.

Особливістю української вишивки є те, що вона застосовувалася як оберіг. Існували спеціальні орнаменти, котрі начебто могли врятувати від нещастя, блискавки, злих чар та інших негараздів. Кожен колір мав свою символіку. Місце для вишивки обиралося також невипадково: як і сьогодні, раніше вишивалися лише низи рукавів, комір та подоли, тобто ті частини одягу, де з’являвся доступ до тіла.

Серед технік та прийомів вишивання жінки, зокрема дівчата, обирали відповідно до виду виробу та місцевості виконання — або хрестик, або гладь, або ж плетіння, низь тощо. Незважаючи на те, що вишиванки мають багато регіональних відмінностей, їх поєднує спільний для української вишивки стиль, що відрізняє їх з-поміж виробів представників інших країн світу.

Тематика зображень завжди була і залишається доволі різноманітною. Сучасна українська вишивка насичена спільним досвідом, котрі українські майстрині здобували упродовж багатьох століть.

© 2013, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники