Home » Інтерв'ю, Майстри, Скрапбукінг » Скрап-леді Марія Дука

Скрап-леді Марія Дука

Кожна така робота – це закінчена думка, це одна тема. Це може бути як одна листівка, так і класичний альбом. Витончено, душевно, приємно. Це приємний подарунок на будь-яке свято.

Як ви познайомились зі скрапбукінгом?

Скрапбукінг, мабуть, завжди був частиною мене — всілякі аплікації та колажі я робила ще до того, як дізналася, що є таке крафт-захоплення як «скрап». Мені порадили створити свій блог в інтернеті, я почала спілкуватися з майстрами і таким чином познайомилась зі скрапом. Тоді я була молодою мамою, яка, наморившись з малям, хотіла трохи релаксу. Скрап – це відрив від буденності, він допомагає відпочити, адже всілякі ґудзики, різнокольорові брадсики, папір різної текстури радують око.

Що таке скрапбукінг?

Скрапбукінг (анг. scrapbooking – книга з вирізок) – вид рукодільного мистецтва, за допомогою якого можна створювати і оформлювати особисті чи сімейні альбоми. Для майстринь, які займаються скрап (скрап-леді) – це стиль життя, засіб самовираження, хвороба!

Ви пам’ятаєте свою першу роботу? Вона була вдалою?

Так. На той момент вона була великим досягненням, хоча зараз здається кумедною. Робота була створена за допомогою скетчу, а для новачка – це дуже правильний початок. Скільки б не читала рекомендацій скрап-леді – всі радять працювати спочатку за скетчем, працювати, працювати, практикуватися!

У вас є улюблені матеріали для скрапбукінгу, улюблені стилі?

Улюблені матеріали є мабуть у кожної скрап-майстрині. Я не можу без брадсів, ґудзиків, квіточок, тичинок, фішечок. Зараз дуже прикипіла до фри-стайлу — для мене складний новий стиль. Пробую себе в ньому. А мій власний стиль… його важко визначити… якийсь «романтик»…

Яку кольорову гамму любите використовувати в своїх роботах?

Немає конкретної гамми, все залежить від настрою. Однак, скажу єдине, що дуже прискіпливо відбираю монохромні кольори, намагаюся досягти максимальної близькості відтінків.

Як ви ставитесь до цифрового скрапбукінгу та нетрадиційних скрапоб’єктів?

Починала я з цифрового скрапу. Це досить цікаво. Але я не люблю читати в компі, люблю запах паперу, відчувати його, те ж саме зі скрапом – люблю відчувати руками матеріали, передавати свою енергетику. Цифровий скрап важливий для початківців – допомагає практикуватися в композиції без витрати матеріалів під час «бойових» дій J.

Хто з майстрів вас надихає?

Жанна Розанова – просто мій гуру скрапу. Завдяки її роботам я почала робити те, що мені сподобалося. Олені Виноградова – талант, її роботи не можна просто обминути. Сьогодні я навчаюся в неї, надихаюсь її фри-стайлом. Також Надя Сміла, Susan Wienroth, Женя Djonny.

Скільки приблизно часу займає виготовлення однієї листівки?

Залежить від натхнення. Можна цілий вечір тільки розкладувати листівку, однак так і не зробити. А можна зробити за годину. Останнім часом я не поспішаю. Зробила вже багато листівок, тому прагнення зробити якнайбільше вже пройшло. Зараз моя мета – якість.

Без яких інструментів не могли б уявити свою роботу?

Як завжди – макетний нож, килимок, який самовідновлюється та клей МОМЕНТ Кристал (без цього клею я не можу працювати).

Маєте якісь інші захоплення, окрім скрапбукінгу?

Захоплення…. Так… це ЖИТТЯ… моя донька, чоловік, подорожі, читання, робота, вишивка, настільний теніс, смачна їжа, прасування…. Життя — воно таке різнобарвне, таке цільне – не можна забути найменшу дрібничку.

Що побажаєте початківцям, які хочуть зайнятися такою справою?

Любіть те, що ви робите, намагайтеся перевершити себе, вчиться у майстрів, дивіться блоги скрап-леді, вчіться в них! Нехай скрап робить життя ще більш повним.

Олена ЛИТОВКА

© 2012, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники