Home » Ідеї, Природній матеріал » Що можна зробити з морських мушель

Що можна зробити з морських мушель

Море, сонце, спека – нині ці слова такі далекі, як і саме літо. Хочеться повернути собі ті приємні моменти, відчути на собі ласкаве сонечко, дивитись на зелене листя та кольорові квіти… Що ж, це можливо відтворити, хоч і не повною мірою, але часточку літа та відпочинку цілком реально повернути у своє помешкання. А повертати їх ми будемо за допомогою морських мушель. Мушлями можна прикрасити звичні та вже набридлі нам рамки для фото, дзеркала, вази, склянки, підсвічники, фіранки, плінтуси, меблі, шкатулки, також можна робити картини та звіряток з цих морських матеріалів.

Свічка з мушлі

Для цього необхідно розтопити парафін або віск на водяній бані, залити його в мушлю і вставити у свічку гніт-мотузочку.

Фіранки та панно з мушель

Для виготовлення фіранок можна використовувати тільки мушлі, або ж доповнювати їх різноманітними бусинами, ґудзиками, непарними сережками, некомплектними шашками, кольоровими шайбами і т.д. Дірочки можна зробити так: в пластмасі — розжареним шилом чи спицею, в дереві — свердлом, в мушлях – або свердлом, або інструментом з гострим металевим кінцем (ніж, манікюрні ножиці): прикласти до мушлі в потрібному місці і постукати мушлею об гладенький камінь, повинна пробитися дірочка. Або ж, якщо не виходить, то для фіранок можна відібрати вже діряві мушлі.

Відмірте нитку потрібної довжини і плюс 20 см на вузлики і закріплення нитки фіранки зверху. Нанизуємо спершу найнижчу бусину, зав’язуємо вузлик, нанизуємо наступний елемент і пропускаємо обидва кінці нитки в його отвір. Нам потрібно приховати короткі кінці нитки, відрізати їх не варто. Нанизуємо на нитку елементи фіранки, закріплюючи їх на певній відстані один від одного (відстань визначте в залежності від величини елементів). Закріплювати елементи можна бісером, нанизуючи його знизу і протягуючи нитку двічі через бісер чи бусини, а можна вузлами.

Закріплювати готові нитки можна як штору – на крючках до гардини (кожна нитка на окремому крючку), на рейку, котра кріпиться в прорізі, на декоративних кнопках чи як дозволить фантазія.

Рамки, дзеркала, вази, шкатулки, листівки та інший декор з мушель

Будь-яку поверхню можна обклеїти мушлями. Для цього потрібно добре їх промити, просушити, відсортувати. Поверхню теж почистити, змастити клеєм невеликими ділянками (найкраще підходить супер-клей, «Момент» або інший міцний, який швидко засихає), наклеїти мушлі. Проміжки між ними можна заповнити іншими дрібними речами: піском, бісером, соломою, камінцями. Після цього рамку покрити акриловою фарбою білого, кремового, золотистого чи срібного кольору. Вазу можна покрити прозорим водостійким лаком.

Лебідь з мушлі

Для цього птаха найкраще підходить мушля рапана. Мушлю-підставку можна пофарбувати в будь-який колір, на неї наклеїти супер-клеєм маленькі мушлі чи камінці і наклеювати тулуб птаха (рапан). Шию можна зробити з білого дроту чи проводу, очі розмалювати акрилом. Всю готову композицію покрити лаком.

З мушель можна зробити будь-яку іншу композицію як сувенір знайомим та близьким. Наприклад, на одну велику мушлю наклеювати менші, розташовувати відповідним чином в залежності від розміру, кольору,форми і покривати лаком – так вони виглядатимуть як з прилавку магазину.

Олена ЛИТОВКА

© 2012, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники