Home » Ідеї » Ідеї до дня святого Валентина

Ідеї до дня святого Валентина

Це свято зрівнялося з такими святами, як Новий рік, 8 березня: на Новий рік всі магазини та ринки майорять всілякими символічними подарунками, ялинками, гірляндами та іграшками, на жіночий день ми бачимо квіти практично на кожному кутку за потрійною ціною, ніж у звичайний «не жіночий» день, а на день святого Валентина все червоніє та рожевіє у формі сердець. Та чи дійсно 14 лютого вшановується святий Валентин, той, якого ми звикли пов’язувати з амурними справами?

У християнських календарях Валентинів багато.

В Римському Мартиролозі (Martyrologium Romanum), тобто книзі де записані імена тих святих, котрих того чи іншого дня вшановує Римо-Католицька церква, на 14 лютого найперше вписані святі Кирило і Мефодій — саме їх цього дня урочисто в літургії згадують всі католицькі церкви світу. Крім них згадуються ще 10 святих, а на другій сходинці значиться святий Валентин, якого стратили у Римі у третьому столітті. Але проблема в тому, що 14 лютого католицька Церква вшановує відразу двох святих Валентинів: перший — священик і лікар, якого стратили 14 лютого за  правління Клавдія II Готіка (268-270); другий — єпископ з Терні (містечко біля Риму), який був страчений у 273 році за правління Авреліана.

Зараз свято настільки комерціалізоване, що назвати його церковним важко. Це світське свято з відголосом язичницької культури (греко-римські свята в честь велелюбного бога Пана, якого святували 15 лютого). В 496 році папа Римський заборонив подібні свята, а найближчим до свята, яке відмінили, виявився день св. Валентина, тому, найвірогідніше, він і став вважатися новим «днем закоханих».

Ставлення до цього свята двояке: негативно ставиться православна церква (пропонує альтернативу у вигляді дня св.подружжя Петра і Февронії), націонал-патріотичні молодіжні об’єднання, які вважають його чужим для української культури (в Росії подекуди взагалі забороняють святкувати, в Саудівській Аравії це свято офіційно заборонене, як гріховне), пересічні люди, яких цікавить цей день, як привід святкувати, отримувати та робити подарунки, ставляться позитивно, католики нейтрально (вони роз’яснюють, як не слід святкувати і як варто).

Західна Європа святкує цей день з 13 століття, США – з 1777 року, Україна – кілька десятків років. Настаріша валентинка датована 15 століттям, зберігається в Британському музеї. Такі валентинки були особливо популярні в Англії: їх робили з кольорового паперу і підписували чорнилами, вирізали чи проколювали маленькими шпильками у вигляді мережива, фарбували через трафарет. На початку 19 століття свято стає комерціалізованим і залишається таким до наших днів. За даними Асоціації привітальних листівок США, валентинки – найпопулярніші святкові листівки після різдвяних. У США в цей день купують приблизно 24 тис.троянд у хвилину.

Кожна країна святкує цей день по-різному: британці посилають любовні послання не тільки друзям та знайомим, а й своїм домашнім тваринкам, японці переробили 14 лютого у своєрідне «8 березня для чоловіків», але в більшості країн традиційно дарують червоні троянди, цукерки, парфуми і т.д. Кожен зіштовхується з проблемою вибору подарунку – в просторах інтернету шукає оригінальні ідеї і в магазинах прискіпливо обирає подарунки. Найголовніше, що повинен мати подарунок – максимальну індивідуальність, певну значимість, закладений в ньому сенс, часточку своєї любові та душі. Пропонуємо кілька оригінальних ідей до свята.

Серце із цукерок своїми руками

Цукерки закріплюються на дроті, якому ми надаємо форму серця, за допомогою атласних стрічок.

Квітковий топіарій

Для нього знадобляться штучні троянди, 10 пачок серветок, міцний картон, алюмінієва трубка висотою 1 метр, термоклей, мотузка для каркасу, стрічки, метелики (для прикрашання), гіпс, квітковий горщик.

Оскільки серце буде 50 см, відмічаємо 40 см на картоні, 10 см – запас для серветкових кульок, які будуть в результаті створювати об’єм серця. Далі крутимо кульки із серветок: одна кулька – три серветки, які накручуємо одна на одну всередину. Приклеюємо кульки термоклеєм, спочатку перший, потім другий шар, боки. Алюмінієву трубку заливаємо термоклеєм, по центру серця знизу закріплюємо її. Мотузкою обкручуємо серце, створюючи каркас, і після кожного обмотування треба захоплювати трубку – так серце краще зафіксується. Далі готуємо розчин гіпсу, заливаємо його у квітковий горщик і розміщуємо в нього топіарій. Стрічкою обмотуємо алюмінієву трубку, її фіксуємо за допомогою термоклею. Обклеюємо серце трояндами.

«Смачна» валентинка

Для неї знадобиться все, що знайдеться на кухні: гречана крупа, рис, вермішель, квасоля і т.д., клей, червоний картон, ножиці, тонка атласна стрічка, діркопробивач, мушлі, пір’я, камінці, бісер і т.д.

На червоному серці зробити діркопробивачем дірочки по краях, через них протягнути атласну стрічку. Всередині макарони наклеїти так, щоб вийшли обриси ще одного сердечка. Наклеїти на валентинку бісер, рис, гречку, мушлі та ін.

Підвіска для телефону у формі серця

Знадобиться полімерна глина, основа для підвіски, лак.

Ліпимо об’ємне серце із червоної пластики, склом виділяємо зверху виїмку. Із білої пластики виліплюємо крильця, варимо виріб 15 хв, покриваємо лаком, приклеюємо кільце і кріпимо основу для підвіски.

Прихватки-сердечки

Для них готуємо фланель, шпильки, бавовняну тканину (3 шматка 30 на 30 см), обробну стрічку, швейну машинку, ножиці.

Робимо викрійку. Скласти вдвоє 3 шматка фланелі, заколоти викрійку шпилькою і вирізати по контуру. Це дві кишеньки для рук, щоб схопитись за гаряче. Їх треба обшити і заколоти на основу. Прокласти основу прихватки синтепоном, заколоти кишені для рук. Обшити сердечко тасьмою.

Декор кімнати

Щоб прикрасити кімнату сердечками, потрібні папір для випікання, точилка, воскова крейда, ножиці, діркопробивач, тасьма, праска.

Наточуємо крейду трьох різних кольорів, викладаємо на папір для випікання. Нагріваємо праску до температури 100-130 градусів, накриваємо стружку зверху папером і розплавляємо її праскою. Вирізаємо серце. Проколюємо дірочки і зав’язуємо тасьму.

Любовний лист в конверті

Беремо квардартний шматок фетру розміром 16 х 16 см, квадрат для внутрішньої підкладки конверта 18 х 18 см, шматок клейкого паперу 18 х 18 см (такий папір продається в магазинах для рукоділля і потрібен для склеювання між собою шарів тканини), шматочки будь-якої тканини для штампа, нитки, голку, праску, кнопку для одягу, картонну картку з посланням 10 х17 см.

З фетру вирізаємо конверт. Марку з тканини розміщуємо у верхньому правому кутку, пришиваємо, вишиваємо штамп і пишемо адресу отримувача за допомогою швейної машинки або вручну. Наклеюємо підкладку. Кладемо клейкий папір липким боком вгору, зверху — конверт. Прогладжуємо праскою. Тепер знімаємо паперову підкладку. Клейкий шар залишився на нижньому боці конверту. Кладемо його на тканину для підкладки і знову прогладжуємо праскою. Тканини міцно з’єднались. Відрізаємо рештки тканини. Складаємо коверт, декоруємо, кладемо всередину любовне послання.

Підсвічник

Для підсвічника беремо невелику склянку, контури по склу (червоний, золотий), тасьму з бісером, плаваючу свічку в формі серця, клей ПВА.

Беремо склянку і контури для скла, починаємо малювати. На картинці зображені гілочки. Коли контур висихає, вимірюємо кількість тасьми навколо склянки, відрізаємо. Клеєм ПВА наносимо на верхню частину склянки, наклеюємо тасьму. Наливаємо в підсвічник води, запускаємо свічку і запалюємо її.

Чай-валентинка

Для чаю знадобиться чиста біла натуральна тканина, червоні нитки, сердечко – шматочок старої листівки чи тканини, 1 ст.л. чаю.

Тканину вирізаємо прямокутником 8 х15 см, сердечко – 3 см в висоту. Складаємо тканину вдвоє і прошиваємо на машинці великим загзагом. Перед тим, як почати прошивати третій бік пакетика, вкладаємо всередину ложку чаю. Прошиваємо, залишаємо не дуже довгу нитку і також прошиваємо сердечко. Обрізаємо зайві кінці.

Букет троянд з тканини

 

Для роботи нам потрібна тканина, палички і термопістолет.

Фіксуємо гарячим клеєм тканину до палички і всі наступні її оберти. Можна створювати композицію.

Олена ЛИТОВКА

© 2012, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники