Home » Інтерв'ю, Бісер, Вишивка, Майстри » Бісерний світ Ксенії Примакової

Бісерний світ Ксенії Примакової

Кольє, кулони, нашийники, підвіски, сережки, браслети, пояси, шпильки, брошки, шапочки, різноманітні аксесуари, сумки, одяг… Всі ці незамінні речі можна створити за допомогою одного лише бісеру. Для цього треба лише включити фантазію та запастися терпінням – почати хоча б з маленьких незграбних браслетиків. Шедеври з першого разу мало у кого виходять, але розвиватись у цій, як і в будь-якій іншій справі, можна. Ксенія Примакова з Чернігова без бісеру не уявляє своє життя – це заняття полюбила з самого дитинства.

З чого почалося захоплення бісероплетінням і як довго ти ним займаєшся?

У далекому 1995-му році мама показала мені свою скриньку з бісером, а потім подарувала на Новий рік, коли мені було 8 років. Ми два рази на рік бували в Москві і там мама давала мені можливість вибрати бісер на певну суму – виходило близько кілограма бісеру. Цього вистачало на всілякі експерименти. А потім, зрозуміло, допоміг інтернет. Як мама скриньку подарувала, з тих пір і плету. Якщо підрахувати, мені зараз 24, то… жах! 16 років…

Про що ти думаєш і що відчуваєш, коли плетеш із бісеру?

По-різному буває. Іноді емоційний підйом, іноді приблизний вид роботи обдумую – я майже без ескізів і схем роблю. Іноді буває, що робота туго йде чи помиляюся часто, тоді лаюсь, як чоботар :). Але найчастіше – просто думаю.

Що саме ти робиш із бісеру? Які твої улюблені роботи?

Люблю виконувати складні роботи. Це стосується як прикрас, так і декорування одягу чи аксесуарів. Улюблених робіт немає, є ті, які я вважаю найбільш вдалими, але вони непостійні – я продовжую рости і робити щось краще, ніж раніше, багато експериментую. Так, наприклад, з коханим ми працюємо в чотири руки — він працює з деревом і металом. Його роботи — різьблені дерев’яні кабошони з металевими деталями я часто використовую в кулонах. А ще він зробив для моєї мами кухонний ніж, а я прикрасила рукоять бісером.

Скільки часу займає одна робота?

Дивлячись яка робота. Якщо простий вишитий кулон з каменем на джгуті 40 см, то там буде від 6 до 10 годин – все залежить від типу джгута, матеріалів і технік. Я досить прискіпливо ставлюсь до акуратності робіт, тому це теж впливає на час. Був випадок, коли треба було терміново зробити 4 кулони за 16 годин – це була друга масштабна робота за такий короткий строк після костюму для танців (роботу виконала за місяць, а планувалося за три).

Який матеріал твій улюблений? А техніки? Звідки береш ідеї для плетіння?

Бісер японський TOHO і MIYUKI, бусини – чеське скло. Техніками користуюся різними: в кулонах з непрозорим камінням надаю перевагу вишивці по шкірі, це зручніше, ніж обплітати. Серед джгутів краще робити американський, хоча це не принципово. Не можу сказати, що є щось улюблене. А ідеї, не знаю, воно якось само виходить :).

Поділись якимись секретами бісероплетіння.

Кращий спосіб заховати вузли — обійтися без них. Я намагаюся залишати кінці ниток довжиною 10-15см, щоб потім заховати їх у роботі, не зав’язуючи вузлів. Але так не тільки я роблю, так багато майстрів роблять, і вони про це теж розповідають. А ще я колись навчилася плести на двох нитках так, що мені це стало зручно. Але це так не розповісти, це показувати треба. Та й інші люди вже, напевно, самі здогадалися :).

Олена ЛИТОВКА

© 2012, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники