Home » Інтерв'ю, Майстри » «Живий погляд та душа» — творче кредо Нати Літун

«Живий погляд та душа» — творче кредо Нати Літун

Ната Літун за освітою інженер медичних приладів Але від генів нікуди не подітися, адже її батьки, бабуся та молодша сестра мають пристрасть до шиття та відповідну освіту. «Інженер з голкою в руках», — так називає себе Ната і цілком справедливо, бо її ведмедики — результат не тільки професійної швачки, а й інженера.

Як давно захоплюєтесь ведмедиками Тедді? З чого почалось ваше захоплення ними?

Ведмедиками захоплююсь дуже давно, як і всі романтичні дівчата. Просто раніше тедді більше сприймала як тих сіреньких ведмедиків із сумним поглядом «Me to you» і мені здавалося, що краще за них нічого не може бути.

Три роки тому в інтернеті натрапила на ведмедиків російських майстринь, які мене до глибини душі вразили своїм неймовірно живим поглядом і, звичайно, ціною. З того часу почала слідкувати за цими колекційними авторськими ведмедиками. Відкрила для себе багатьох закордонних авторів і дізналася, що в Європі та Америці ведмедики Тедді та їх друзі популярні вже дуже багато років. З деякими авторами почалась дуже цікава переписка, з багатьма подружилися. І одного дня відома російська теддістка запропонувала мені спробувати свої сили і пошити першого ведмедика. В мене був досвід валяння виробів із шерсті, ліплення із пластику, пошиття звичайних іграшок, тому мені було дуже цікаво, чи зможу я створити когось, хоч трошки схожого на тих ведмедиків «з живим поглядом».

Чи пам’ятаєте свою першу роботу? Вона була вдалою?

Моїм першим ведмедиком було ведмежа на ім’я Натан (так не дуже скромно, на честь себе ). Шився він із штучного хутра (на той момент я і не уявляла, де в Києві дістати спеціальні матеріали для ведмедиків Тедді), але з дотриманням спеціальної технології. Тобто викрійка була сконструйована особисто, голова та руки-ноги були рухливими на спеціальних шплінтах (тут мені дуже допомогла моя освіта інженера!), набивався так щільно, як і потрібно, адже Тедді не такі м’якенькі, як звичайні іграшки, очі були скляними з розписом, а носик вже зліпила з пластику. Цього ведмедика Натана я не змогла нікому віддати, це моя перша дитинка в моїй тедді-родині .Тому він завжди морально мені допомагає і нагадує про те, що він мій перший і найдорожчий для мене. Дуже його люблю!

Які матеріали використовуєте для цих іграшок?

Починаючи із другого ведмедика, і коли я зрозуміла, що це саме той напрямок, в якому я хочу розвиватися, я почала шукати шляхи закупівлі спеціальних матеріалів. Це спеціальний натуральний мохер, альпака, віскоза та, навіть, шовковий мохер німецького, південноафриканського та японського виробництва, які виробляються на фабриках спеціально для пошиття колекційних авторських ведмедиків Тедді та їх друзів, також можливе використання антикварного та вінтажного (тобто дуууже старого) плюшу. Використовуються спеціальні кріплення для рухливих кінцівок, скляні очі – чорні або прозорі для розпису, спеціальні наповнювачі та фарби для тонування.

Насправді це ціла індустрія із своїми законами та правилами! Тому я б не називала саме ведмедів Тедді іграшками. Тедді не рекомендується давати малим дітям! Їх не можна мити, прасувати, дитина може відгризти і ковтнути якусь деталь (наприклад, скляне око, носик або аксесуар).

Скільки часу займає один ведмедик?

Оскільки це не є моєю основною роботою, а більше як хобі, то особисто в мене один ведмедик займає від тижня роботи. Це залежить від натхнення, від складності пошиття самого ведмедика та його аксесуарів чи одягу. Буває так, що народжується на одному подиху, а буває, що місяць чи два «обирає» собі колір очей, носик або кофтинку і все йому не підходить. Буває, що повинен бути ведмежа-хлопчик, а коли пришиваю очі – то на мене дивиться дівчинка і просить собі вії та бантик на голову. Часто вони самі диктують, ким вони хочуть народитися, а я тільки допомагаю в силу своїх можливостей .

Кожен ведмедик індивідуальний чи є однакові?

Всі мої ведмедики та їх друзі виконуються тільки в єдиному екземплярі, я не роблю повторів і не приймаю замовлень на якийсь певний образ. Можу тільки взяти до уваги колір та довжину хутра, колір очей, розмір, але частіше прошу обирати вже з готових робіт.

Скільки маєте ведмедів у своїй колекції?

Оскільки я ще тільки на початку тедді-шляху, то поки що в моїй колекції кілька ведмедиків не мого виробництва, здебільшого від так званого «ведмежого обміну» — коли майстри обмінюються своїми ведмедиками.

Це ваше хобі чи основний дохід? Скільки коштує один виріб?

Тедді – моє хобі, можливо поки що. Ціни всі різні, залежать від матеріалу (який є достатньо дорогим!), складності і тривалості роботи (адже все шиється вручну), розміру, художнього образу. Але треба розуміти, що авторський колекційний ведмедик Тедді не може коштувати так само, як магазинні фабричні іграшки. Майстер вкладає в кожного частину своєї душі, саме тому вони виходять такими живими, їх хочеться торкатися, з ними хочеться говорити…

Який приблизний вік у ваших клієнтів?

Вік найрізноманітніший. Але в першу чергу НЕ діти! Я попереджаю завжди і прописую в сертифікаті до ведмедя, що ведмеді Тедді не призначені для дитячих ігор. Тому це дорослі люди, але з душею дитини.

Окрім ведмедиків Тедді маєте інші захоплення?

Цей рік був для мене дуже складним і водночас цікавим, бо я ввійшла в світ Тедді, взяла участь в перших двох українських виставках, бо саме з поняттям Тедді тільки почала Україна знайомитись. Весь мій вільний час іде на продумування образів, опрацювання викрійок, пропрацьовування деталей і народження самих ведмедиків, зайчиків, їжачків. На сьогоднішній день – це моє найбільше захоплення, ну окрім родини, звісно. А що буде завтра…побачимо…але це обов’язково буде щось із «живим поглядом та душею».

Олена ЛИТОВКА

© 2012, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники