Home » Ідеї, Інтерв'ю, Майстри, Фриволіте » Мереживні прикраси Олени Ігнатової

Мереживні прикраси Олени Ігнатової

Французьке слово «фриволіте» асоціюється з чимось елегантним, вишуканим, тонким та складним. Прикраси, виконані за технікою вузликового мереживного фриволіте, підтверджують цю думку. Насправді це слово означає «легкий», «пустий». Мереживні роботи вдало поєднують легкість та елегантність, є одночасно і простими, і складними. Докладніше про цю техніку нам розповіла Олена Ігнатова.

Хто ви за професією? Чим вас зацікавила техніка фриволіте?

За професією я інженер-технолог швейного виробництва (в 1985 році закінчила Джамбульський технологічний інститут легкої та харчової промисловості). Завжди любила малювати і робити щось своїми руками (захоплювалась аплікацією і макраме). Мене захоплювала тонкість і витонченість вологодського мережива. Вироби з фриволіте мене підкорили своєю вишуканістю та своєрідністю. І з 1985 року я почала освоювати цю техніку. В 1996 році закінчила ювелірний відділ Харківської школи декоративно-прикладного мистецтва. Зараз я майстер народної творчості та член Харківського обласного творчого об’єднання вільних художників «Веселка».

Кілька слів про техніку фриволіте.

Мереживо «фриволіте» — техніка вузликового плетіння. В основі нього – вузол «фриволіте», який складається з двох вузлів: прямого (жосефіна) і зворотнього. Плететься це мереживо двома нитками за допомогою човників. Основні елементи – кільце (замкнутий елемент) і дуга (перехідний елемент). Все різноманіття малюнка «фриволіте» складається з поєднання цих елементів.

Які нитки краще брати для плетіння?

Нитки можуть бути будь-якого складу: бавовняні, лляні, поліестрові, нейлонові, люрекс і т.д. Головне, щоб нитка була гладенькою, без вузликів і потовщень, інакше не можна буде затягти кільце і міцною, бо має витримувати немалі зусилля при затягуванні елемента.

Якими мають бути човники і як розмір впливає на виріб?

Човники для плетіння можуть буди з будь-яких матеріалів: пластмаси, металу. Я люблю працювати з човниками, які зроблені з міді. Вони мають багато переваг: міцні, універсальні (підходять для ниток будь-якої товщини). Регулюються човники шляхом стискання їх кінців відповідно до товщини нитки. Нитка між кінцями човника повинна проходити з клацанням, інакше плетіння не буде якісним. Оптимальний розмір човника: 60х20х16-18 мм. Їх і тримати зручно, і нитки намотується багато.

Що можна виготовляти із мережива «фриволіте»?

Можна плести комірці, серветки, а також прикраси (кольє, браслети, сережки), бо мереживо дуже міцне і гарно тримає форму.

Що ви найбільше любите творити? Скільки часу йде на один виріб?

Спочатку, коли я тільки починала працювати з мереживом «фриволіте», плела комірці. Схеми брала з книг. Потім я почала створювати свої композиції. Зараз я створюю прикраси. Ідеї всіх композицій придумую сама, а навчання на ювелірних курсах допомогло мені ускладнювати вироби і з’єднувати в одне ціле мереживо, метал, шкіру і камінь. Над прикрасами, в яких є різні за структурою матеріали, дуже цікаво, але і досить важко працювати. Тому на них йде багато часу – два і більше тижнів. На чисто плетені прикраси йде менше часу – від кількох годин (нескладні сережки) і до кількох днів. Все залежить від складності роботи та оформлення.

В яких виставках брали участь?

Я є постійною учасницею харківської ювелірної виставки «Світ каменю». Неодноразово брала участь в езотеричному фестивалі «Тавале», в київських виставках «Світ прикрас», «Барвиста Україна», в ювелірних виставках в Севастополі, Херсоні та інших містах. Моя сім’я завжди і в усьому мені допомагає, чоловік та донька – мої критики та порадники. Я завжди прислухаюся до їхньої думки і дуже ціную її.

Олена ЛИТОВКА

© 2012, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники