Home » Інтерв'ю, Майстри » Галина Сара: «Кожна моя іграшка має свій характер і душу»

Галина Сара: «Кожна моя іграшка має свій характер і душу»

Приємність кольорів та пухнатість цих звірят примушують згоряти від бажання доторкнутись до них, перейняти часточку тепла, яку вони в собі несуть.

З чого розпочалось ваше захоплення вовною?

Я захотіла порадувати свою маленьку доньку не магазинною іграшкою, а іграшкою, яку я зробила своїми руками. Інтернет допоміг втілити моє бажання в реальність. Хоча іграшка цікавила доньку недовго, як і всі інші іграшки, але мене затягнуло в цей вид творчості надовго .

Після перших робіт я захопилася прикрасами і аксесуарами з повсті (войлоку), але згодом іграшки стали моїм основним заняттям, бо це велике поле для фантазії і звірята несуть в собі багато тепла і позитивних емоцій. Кожна іграшка має свій характер і душу.

Де ви навчились цій техніці? Чи є майстри, які вас надихають?

Основну інформацію і принципи валяння я почерпнула з інтернету. Деякі вміння набула з практикою, методом спроб і помилок, і звичайно, поколених пальців. Після року самонавчання я відвідала майстер-клас з виготовлення іграшок. Мене захоплюють майстри Barby Anderson, Ріна Буше, Тетяна Баракова та інші.

Пам’ятаєте свою першу роботу?

Моїм первістком було лисеня для доньки. Воно досі живе у мене вдома десь в хащах іграшкового світу .

Опишіть технологію роботи: в якій обстановці любите творити, скільки часу займає одна іграшка і які матеріали використовуєте.

Я використовую натуральну овечу шерсть, фетр, натуральні тканини і різну дрібну фурнітуру. На жаль, в Україні цей метод не дуже добре розвинений, тому деякі матеріали доводиться «виривати зубами», замовляти з іншого міста або переплачувати. Люблю творити в тиші, в гарному освітленні. Інколи процес так затягує, що можу сидіти над іграшкою годинами без перерви, а інколи хочеться відволіктись на щось інше. Час коливається від трьох днів до кількох тижнів, в залежності від розміру і складності роботи. Щось простеньке можна зробити і за день. На майстер-класах ми робимо одну маленьку іграшку середньої складності за шість годин, не покладаючи рук .

Звідки берете ідеї? Назвіть улюблених героїв своїх робіт.

Ідеї беру з життя. Надихають гарні фото звірят з інтернету, герої мультфільмів, які дивиться донька, роботи різних майстрів. Улюблених героїв виділити не можу – вони в мене всі улюблені .

Чи завжди робота приносить задоволення? Є замовлення, які не хочеться виконувати?

Буває таке, що деякі замовлення робити не хочеться, особливо повтори, стараюсь за них не братися. В кожну іграшку я вкладаю частинку себе, свої емоції, любов. Тільки такий процес мене влаштовує і задовольняє.

Десь виставляєтесь? Проводите майстер-класи? Яка ваша цільова аудиторія?

Один раз брала участь в ярмарці-виставці. Більше так і не зібралась, бо іграшок у мене завжди небагато – більша частина одразу знаходить собі новий дім, а з кількома іграшками на виставках робити нічого .

Майстер-класи проводжу постійно. Кілька разів на рік (зазвичай на новорічні свята) їжджу проводити благодійні майстер-класи в дитячі будинки чи інтернати.

Моя цільова аудиторія – жінки приблизно від 25 до 35 років і діти та підлітки від 7 до 15 років.

Яким бачите свій розвиток у цій справі, що із запланованого хочеться зреалізувати?

Хочеться досягти більш високого рівня. Випустити свою маленьку книгу з детальними майстер-класами і яскравими ілюстраціями. Це все в планах, а на даний момент хочеться хоча б зібратися з духом і віддати тих звірят, яких маю, в різні магазини, котрі скуповують ручну роботу майстрів.

Олена ЛИТОВКА

© 2012, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники