Home » Інтерв'ю, Майстри » Дитячі мрії Наталії Царенко

Дитячі мрії Наталії Царенко

 Когось ці ляльки надихають, захоплюють милими й дрібними частинками тіла, а комусь взагалі не подобаються, вважаючи їх примітивними. Хай там як, а без уваги вони точно нікого не залишають. Літаючі котики, зайчики, домашні янголи-охоронці, принцеси – все це ляльки Тильди. Що ж таке лялька-Тильда і наскільки захоплююче її виготовляти, розповідає для нашого сайту майстриня Наталія Царенко.

Розкажіть трішки про себе і про ваші заняття.

За професією я ріелтор, живу та працюю в Миколаєві. Пошиттям іграшок займаюся з дитинства, тільки тоді було все складніше: ні яскравої та гарної тканини, ні викрійок, але їх відсутність розвивала власну уяву. Це хобі, яке займає більшу частину мого вільного часу.

Хто такі Тильди і хто вважається їхньою «мамою»? Чим вони особливі, що так привабили вас?

Прийшла до нас Тильда з Норвегії. Молода дівчина-дизайнер Тоні Фінангер створила цілий світ текстильного затишку – іграшки, прикраси для інтер’єру, оформлення в примітивно-ганчірковому стилі. Наївні, натуральні, не важкі у виготовленні, теплі, милі домашні Тильда швидко завоювали серця багатьох людей. Сама Тоні говорить про Тильду так: «Я уявляю собі Тильду, яка виходить з дому в бальній сукні і гумових чоботях. В її кришталевій вазі стоїть букет із бур’яну, а троянди – у старому глечику. Вона має власний погляд на красу. У світі Тильди немає місця серйозному поглядові на життя. Тильда – це порятунок від сірих буднів». І я повністю згодна з її думкою!

Пригадайте, з чого почалось ваше захоплення цими ляльками? Перша робота була вдалою?

Закінчивши школу, я думала, що назавжди розпрощалась з дитячим захопленням, аж поки через 16 років випадково не набрала в Google «м’які іграшки своїми руками» і я побачила незвичайні милі мордочки з крапками замість очей. Мене, як то кажуть, «накрило» :). Я передивилась в інтернеті багато сайтів з роботами майстринь  із різних країн. Вирішила діяти! В хід пішли підручні матеріали, виявилось, руки пам’ятають!

Моєю першою роботою був тильдівський заєць – мій улюблений персонаж! Я подарувала його мамі. Звичайно, він відрізняється від моїх теперішніх робіт, але я його дуже люблю :).

Скільки часу займає виготовлення однієї ляльки? Який матеріал є найкращим для їх виготовлення?

Дуже часто про це запитують. Це творчий процес, інколи я роблю іграшку за кілька годин, а інколи за кілька днів. Як правило, використовую натуральну тканину: льон, бавовну, бязь, батист.

Викрійки самі придумуєте чи використовуєте вже готові?

Викрійки використовую оригінальні, інколи з певними змінами в процесі роботи, привносячи щось своє. Іграшки, як діти – в кожного майстра виходять свої, не схожі на роботи інших :).

Чи дорого коштує таке задоволення? Приблизні ціни на такі ляльки.

Цінова політика дуже різна, в залежності від складності роботи і якості тканини (вітчизняний виробник чи Німеччина, США, де метр тканини коштує 10-18 євро). Тому ціна може бути 100 грн, а може і 300-400 і вище.

Де виставляли свої роботи? Що вас надихає на роботу?

У Миколаєві беру участь у спільних ярмарках з благодійним фондом «Ми поруч» і «Планета», а в Одесі творча майстерня «Гавань майстрів» разом з фондом «Вітрило надії».

Є велике бажання розвиватися в цій справі і вдосконалювати свою майстерність. Чим більше шию, тим більше творчих планів! Дуже хочу взяти участь у таких великих виставках як Мосфейр. В першу чергу мене надихають роботи Тоні Фінангер, Тетяни Конне, Наталії  Костикової та інших талановитих лялькарів.

Що побажаєте початківцям?

Побажання найпростіші. Якщо хочеться щось робити своїми руками – просто потрібно почати і обов’язково все вийде! Майстерність відточується тільки на практиці :).

Дякую за цікаве інтерв’ю, бажаємо і вам успіхів!

© 2012, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники