Home » Майстер-клас! » Як зробити свічку своїми руками

Як зробити свічку своїми руками

Свічка своїми рукамиЩо може бути краще, ніж провести вечір у затишку запалених свічок! І тим більш приємно коли на столі стоять свічки, виготовлені власними руками. Насправді немає нічого простіше! Варто запастися потрібними матеріалами та трішки терпінням – і у вас вийдуть чудові свічки.

Свічки можуть бути з різних матеріалів: із воску, парафіну чи стеарину. Для їх декору можна застосовувати різні прийоми та додаткові матеріали. Але тут ми розглянемо найпростіший спосіб виготовлення свічок.

Отже, для того щоб зробити свічки власними руками потрібно взяти наступні матеріали:

— огарки старих свічок чи звичайні господарські не декоровані свічки;

— воскові карандаші;

— 100% бавовняні нитки;

інструменти:

— форма для виготовлення свічок із невеличкою дірочкою всередині;

— дерев’яна чи металева паличка для перемішування воску;

— паличка для закріплення гніту;

— ємність для плавлення;

— каструля для створення водяної бані.

Процес:

Для початку потрібно виготовити гніт для ваших свічок. Його можна зробити з будь-якого натурального матеріалу без синтетичних домішок. Найкраще взяти муліне, можна різних кольорів.

Ідеальний гніт для кожної свічки свій. По-перше, його товщина залежить від товщини свічки, або товщини частини свічки, що призначена для згорання. По-друге, товщина гніту залежить від матеріалу. Бо якщо ви використовуєте віск, то краще взяти більш товсті нитки й щоб вона не коптіла переплітати їх варто не туго. Зверніть увагу, якщо ви візьмете дуже тонкий гніт він буде тонути й свічка буде постійно гаснути, а якщо він буде надто товстим, — то коптити й швидко згорить.

Гніт можна виготовити по-різному: просто скрутити, заплести кіскою чи навіть сплести крючком. Бажано пропитати гніт матеріалом ще до того, як заливати його воском.

Тепер підберемо форму для своєї майбутньої свічки. Для цього можна використовувати будь-які форми – металеві (для виготовлення печива, коробочки для цукерок, консервні банки), пластикові (з-під сирків, йогуртів і т.д.), скляні й керамічні чашки чи бокали, котрі можуть витримати температуру до 100%. Але майте на увазі, що зручніше виготовляти свічки з пластиковою формою, бо можна зробити дірочку по центру та продіти туди гніт. Якщо ви використовуєте форму, в котрій не можна зробити отвір, то потрібно використати якийсь непримітний чи декоративний груз. Зверху закріпити гніт на невеличкій паличці, що лежить поперек форми. Гніт має йти у свічці вертикально й проходити через її середину. Це стане запорукою того, що свічка буде горіти рівномірно.

Тим часом обломки свічок чи інший матеріал покласти в металеву ємність. Добре, якщо вона має носик чи щось подібне, щоб було зручніше наливати. Поставити ємність на водяну баню. Якщо ви хочете пофарбувати свічку, виготовлену власними руками, потрібно взяти жиророзчинну фарбу чи спеціальні пігменти. На жаль, знайти її досить непросто, тому можна взяти звичайні дитячі воскові олівці. Їх треба дуже дрібно настругати та додати до свічкових огарків. Також, якщо хочете, щоб свічка мала приємний аромат – додайте ефірну олію. Єдина олія, котра не підходить для цього – трояндова, бо вона при згоранні змінює запах на досить неприємний.

Коли матеріал повністю розчиниться його треба добре вимішати й можна заливати свічку. Але до цього форму треба змастити зсередини тонким шаром засобу для миття посуду чи олією. Краще спочатку залити дно форми й дати вихолонути. А потім долити всю форму. Дайте своїй свічці охолонути при кімнатній температурі. Навіть якщо ви хочете свою свічку швидше зробити не варто засовувати її в холодильник – тоді вона може розстріскатися.

Якщо ви заливаєте свічку у форму без дірочки – залиште трошки воску щоб залити потім заглибину, котра утвориться поріч з гнітом коли буде застигати.

Коли ваша свічка захолола, розв’яжіть вузлик гніту та витягніть її з форми. Від гніту зверху потрібно залишити відрізок в 1 см, а інше – обріжте.

Також ТУТ можна скачати 4 іноземні журнали про дизайн свічок ручної роботи.

© 2010 — 2011, admin. Все права защищены.

Сподобалося? Розкажіть друзям!

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Теги:
 • володя

  підскажіть будь ласка де можна купити форму для виготовлення цирковних свічок дякую відповідь прошу залишити в мене на емеілі

 • максим

  велике вам дякую а як зробити тяжчі свічки

 • Katryskin85

  Скажіть,а чи можливо виготовити свічку у вигляді букви і де взяти форму?

 • admin

  Я колись робила таку свічку, використовуючи силіконові форми для випікання. У подруги є комплект — напис happy birthday

 • http://www.facebook.com/people/Iryna-Stegniy/1429011285 Iryna Stegniy

  На жаль не знаю де можна купити форму для виготовлення церковних свічок :(

 • Ігор

  виготовляю форми для свічок